نایب رئیس اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک ایران بر برندسازی پوشاک ایرانی تاکید دارد

نایب رئیس اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک ایران ضمن تاکید بر ضرورت برندسازی کالاهای ایرانی به ویژه پوشاک گفت: سالها این موضوع مهم در کشور مغفول مانده بود اما از سه تا چهار سال پیش حرکت های خوبی در راستای برندسازی پوشاک در کشور آغاز شده است. به گزارش بازار، مهندس بهرام شهریاری افزود: خوشبختانه اقدامات خوبی برای توسعه برندسازی از جمله آموزش، فرهنگ سازی، آشنا ساختن صاحبان کسب و کار پوشاک با مقوله برندینگ و غیره در کشور انجام شده است. وی با اشاره به اینکه قدرت برندسازی روز به روز در دنیا در حال افزایش است، اظهار داشت: متاسفانه در طول سال های گذشته در کشور کمتر به این موضوع مهم بالاخص در حوزه پوشاک پرداخته شده بود.

نایب رئیس اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک ایران گفت: متاسفانه طی این سالها خیلی از پوشاک با کیفیت ایرانی به اسم برندهای خارجی به مردم فروخته می شد. وی در ادامه افزود: خوشبختانه در اثر تلاشهای صورت گرفته امروز بیش از ۱۰۰ برند در پوشاک و چرم ایرانی در کشور وجود دارد. شهریاری بیان داشت: در کنارفرهنگ سازی و آموزش برای تغییر ذائقه مردم به سمت مصرف کالای ایرانی، خود تولید کنندگان هم باید در زمینه برندسازی، بازاریابی و مواردی از این دست تلاش بیشتری داشته باشند. وی ادامه داد: طبق آخرین آمارهای ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز حجم مصرف پوشاک کشور در سال ۸ میلیارد دلار تخمین زده شده که از این میزان یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار از طریق قاچاق و بقیه از طریق تولید داخلی در حال تامین است.

نایب رئیس اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک ایران گفت: دشمن از فروردین ماه امسال تحریم جدیدی را شروع کرد که آن، تحریم صنعت نساجی و پوشاک ایران بود؛ البته به خاطر کرونا خیلی آهسته و بدون اینکه خبری شود این اتفاق افتاد. وی افزود: دشمن تشخیص داده صنعت نساجی و پوشاک ایران می تواند کشور را از حالت تحریمی خارج و خیلی از مشکلات را برطرف کند.

شهریاری با بیان اینکه نساجی و پوشاک در کشور یک صنعت ۱۰۰ درصد خصوصی است، اظهار داشت: نساجی و پوشاک نخستین صنعت در ایران است که از طرف دشمن تحریم شده و کاملا خصوصی است چون صنایعی که در گذشته مورد تحریم دشمن واقع شده بودند دولتی یا نیمه دولتی هستند. وی ادامه داد: همان طوری که دشمن صنعت نساجی و پوشاک را تحریم کرده ضرورت دارد دولتمردان به این صنعت یک امتیاز ویژه ای اعطا کنند. شهریاری یادآور شد: برای مثال ۵ سال این صنعت را از پرداخت مالیات و بیمه معاف کنند آن وقت همه خواهند دید چه تحولی در کشور از حیث جهش تولید، اشتغال افزایی، پویایی اقتصادی، صادرات، ارزآوری و غیره ایجاد خواهد شد.

به راحتی می توانید با تماس تلفنی با ما سفارش خود را قطعی نمایید.

منبع: لینک به صفحه خبر در سایت بازار

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*