زمان جدید نمایشگاه ITM ترکیه اعلام شد.

نمایشگاه ITM به عنوان نمایشگاه بین المللی ماشین آلات نساجی و نمایشگاه HIGHTEX به عنوان نمایشگاه بین المللی منسوجات فنی و بافت که پیشتر قرار بود روزهای ۲ تا ۶ ژوئن و سپس روزهای ۱۴ تا ۱۸ جولای ۲۰۲۰ برگزار شوند. برای روزهای ۲۲ تا ۲۶ ژوتن ۲۰۲۱ زمان بندی شده اند. این دو رویداد هر دو سال یک بار با همکاری شرکت نمایشگاهی Tuyap و انجمن صنعتگران ماشین آلات نساجی و اکسسوری ترکیه TEMSAD برگزار خواهند شد.

آماده سازی مقدمات برگزاری این دو نمایشگاه با تمام توان در حال انجام است تا صدها تولید کننده و سرمایه گذار بین المللی که به دنبال توسعه و بهره گیری از تکنولوژی های پیشرفته در زمینه های کاری خود هستند، یک بار دیگر گرد هم جمع شوند . نمایشگاه های ذکر شده که قرار است سال آینده در مرکز نمایشگاه و کنگره تویاپ استانبول برگزار شود، سرمایه گذاران نساجی از سراسر جهان را میزبانی خواهند کرد. گفتنی است ITM ۲۰۲۱ و HIGHTEX ۲۰۲۱ در ۱۲ سالن و در فضایی بالغ بر 120 هزار مترمربع برگزار خواهد شد . تعداد ۱۲۵۰ غرفه گذار بین المللی در این دو رویداد مشارکت خواهند کرد و رکوردهای جدیدی از لحاظ تعداد بازدید کننده و غرفه گذار در نمایشگاه های سال آینده احتمالا به ثبت خواهد رسید. برخی از شرکت های برتر جهان در حوزه تکنولوژی نساجی جدید ترین مدل ها و آخرین پیشرفت های خود را در زمینه تکنولوژی های تولید منسوجات فني و نانوون ها در این رویدادهای تجاری به نمایش خواهند گذاشت. همچنین برنامه ریزی شده که ده ها هزار نفر بتوانند در مدت برگزاری نمایشگاهها، از آنها بازدید کنند.

در بخشی از بیانیه مجري برگزاری دو نمایشگاه آمده است: ما معتقدیم که صنعت نساجی احیا خواهد شد و با پایان کرونا، به نقطه بهتری خواهد رسید. در مقطعی که جهان با کمبود ماسک و لباس های محافظتی مواجه شده، ترکیه در بین بزرگترین تولید کنندگان پارچه های نانو و محصولات بهداشتی در جهان و البته اروپا قرار دارد که این دستاورد په واسطه زیر ساخت های قوی تولید منسوجات، پوشاک و نانو در این کشور محقق شده است. ما می دانیم که صنعت نساجی ترکیه که امروز برای کل دنیا انواع ماسک و لباس محافظتی تولید می کند، در این فرآیند رشد قوی تری خواهد داشت و به روند سرمایه گذاری با حداکثر ظرفیت و سرعت ادامه خواهد داد، بر همین اساس، ما بر این باوریم که نمایشگاه ITM و HIGHTEX که به سال ۲۰۲۱ موکول شده اند فرصت های بزرگی را برای صنایع نساجی ترکیه و جهان فراهم خواهد کرد و صنایع نساجی بعد از همه گیری کرونا، ضرباهنگ گذشته خود را باز خواهد یافت.